Jak długo pali się słoma

Jak długo pali się słoma ? – EP. 40

Jak długo pali się słoma?

Zastanawiam się jak długo pali się słoma? Czy to słomiany zapał? Czy to lenistwo, czy po prostu priorytety mi się zmieniają w mojej głowie? Robi się coraz więcej miejsca, na rzeczy ważne, istotne  a rzeczy mniej ważne ustępują. Już się tak nie denerwuje. Nie napinam. Nie przejmuję. Wręcz podchodzę do niektórych spraw, z obojętnością. Lecz mam także, duże poczucie winy i pretensji do siebie. Jak przestaję coś robić, wyrzuty sumienia zaczynają mnie gryźć. Wiem, że to wynika z lęku.

Tak jak ze wstawaniem o 4:15. Nagle to zostawiam, bo widzę że jak wstanę o 6 to i tak z młodym wyrobimy się do przedszkola, a ja zdążę do pracy. Ale gdzieś w środku, mam cały czas wątpliwości. Tyczy się to też innych rzeczy, innych sytuacji. Wiem że w wielu przypadkach, wyjdzie mi to na dobre, na zdrowie. Bo zostawiam rzeczy, którymi bardzo mocno się przejmowałem, które dużo mnie kosztowały emocjonalnie, które chciałem kontrolować. A teraz po odpuszczaniu kontroli zaczynam czuć, że mam więcej miejsca na wszystko inne. Mam więcej miejsca na uczucia do ludzi i zdarzeń, więcej miejsca na przeczucia, których tak często się słucham, które bardzo dobrze w życiu mi do tej pory podpowiadają. Cieszę się, że mam w sobie więcej miejsca. Mam nadzieję że z biegiem czasu, złapię równowagę w podejściu do rzeczach ważnych i mniej ważnych. Widzę że gdy odpuszczam te mniej ważne, mam więcej siły, energii, chęci i pozytywnego myślenia, nadziei. I tego,chce się trzymać.

Radość i krzyk

Z faktu że młody wraca dopiero dzisiaj wieczorem. Idę sam na mecz. No nie do końca sam. Idę ze swoim rodzonym bratem. Mecz jest też miejscem, w którym z nim mogę nawiązywać i odbudowywać głębsze relacje braterskie. Które przez lata gonienia za pracą, pieniędzmi, quasi karierą, usunęły, rozluźnił się. Teraz kiedy odzyskuje samoświadomość, hierarchię ważności niektórych rzeczy, mam potrzebę aby te relacje odbudować. Dobrze jest mieć starszego brata, nawet jeżeli czasem trzeba się nimi opiekować. Będzie krzyk, radość i dobra zabawa.

  • 11
  •  
  •  
  •  
  • 11
    Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *