Czy to smog czy chmury ? EP. – 43

Czy to smog czy chmury

To smog czy chmury?

Zastanawiam się, czy to smog czy chmury, zbierają się nad moją głową. Czy te czarne chmurki, nad moją głową to naturalne zawsze będące zjawisko, czy trujący wiszący smog.

Mówię trochę, szyfrem. A wyjaśniając o co chodzi, powiem, iż zastanawiam się czy takie wydarzenia to norma, czy nasz pech.

Na ostatnie 2 tygodnie, tylko jeden dzień młody był  tak naprawdę zdrowy. A tak to funkcjonował na pograniczu choroby. I czy to tak już będzie? Że w przedszkolu będziemy 4 dni, a następnie 4 dni choroby. Albo tydzień w przedszkolu, 2 tygodnie choroby.

Słyszę od moich znajomych, którzy już przeszli przedszkole, ze swoimi dziećmi, że może być jeszcze gorzej. Ale może być i lepiej. Słyszę również, że w przedszkolach to coś naturalnego. Nie stanowi to dla mnie pocieszenia. Lecz czasem myślę, że takie chmury, to akurat tylko nam się przytrafiają. Mistrzu od małego jest chorowity. W pierwszym roku i drugim roku życia łapał takie infekcje, które kończyły się tygodniowymi hospitalizacjami. Jestem teraz pełen obaw i wątpliwości, czy jego odporność jest już przygotowana do styczności z taką ilością dzieci. Mam niezłomną nadzieję, że już takich niespodzianek nie będzie.

Czy to smog czy chmury

Worek bez dna

Sytuacja choroby małego powoduje że jakoś musimy sobie radzić. Ilość dni zwolnienia na dziecko, w roku kalendarzowym też jest ograniczona. Nie mam zbytnio możliwości korzystania z członków rodziny, żeby siedzieli z małym. Gdyż jedyna Babcia jeszcze pracuję. I najczęściej, przychodzi z odsieczą opiekunka. Jednak na ową trzeba zapracować. Wiec więcej mnie nie ma. I koło się zamyka.

Choroba, choroba a to choroba

Dziś znów mały został w domu. Jego kaszel, nadal pozostawia wiele do życzenia. A temperatura w nocy pokazuję, że na przedszkole jeszcze za wcześnie. Gdy mistrzu siedzi w domu, roznosi go energia. Jest dzieckiem pełnym wigoru i energii, a gdy musi tkwić w ograniczeniach 4 ścian, zaczyna wszystko roznosić. Ale zawsze można posprzątać.

  •  
  •  
  •  
  •  

3 uwagi do wpisu “Czy to smog czy chmury ? EP. – 43”

  1. Nazwanie syna mistrzem wygrało wszystko. You made my day 😄👌🏻
    A choroba się nie ma co przejmować. To naturalne. Poradzicie dobie! 💪🏻

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *