Ep.14 Bądź łagodny

Bądź łagodny

Bądź łagodny dla Siebie. To zdanie, bardzo czesto Sobie powtarzam i staram się go bardzo mocno trzymać. Szczegolnie w sytuacj, gdy plany się krzyżują, coś w nich idzie nie tak. Lub gdy rozmowa z kimś, pójdzie nie w tym kierunku w którym bym oczekiwał. A jak się już w swoim zyciu przekonałem, że moje oczekiwania są źródłem moich wielkich i czesto bolesnych rozczarowań. W takiej chwili, czesto ogarnia mnie również niepewność, strach a za nimi idzie frustracja oraz złość. Gdy zapewniam sobie poczucie winy, z powodu zbyt małej ilości czasu spędzonego z moim synkiem, gdyż cały dzień jestem w pracy, tak jak to miało  miejsce dziś. Lub z powodu nie zrobienia czegoś, albo zrobienia za dużo. Powód może być prozaiczniy, gdy po budziku przymknę na chwilę oko i niewiadomo kiedy mija godzina. Spraw i sytuacji powodujących takie emocje, może być wiele. Bardzo ważne jest, gdy mam w sobie zgodę na rzeczywistość. Ja nazywam to pokorą. Gdy mam wielką łagodność wzgledem siebie, to wiem że wyjdę z nich zwycięsko lub sytuacja zakończy się jedynie z minimalnymi stratami własnymi.

Rano mogę  wstać wcześniej, gdy tak zaplanuje, ale widzę że czas o poranku mija za szybko. Mam krótką chwilę, aby spędzić ją przy łóżku małego, szybki buziak, dobre słowo do uszka. I z trudem powiedziane, do zobaczenia wieczorem maluszku.

Ciężar myśli

Takie dni jak dziś, wystawiają mnie na próbę. Czas jaki mogłem z Siebie dać, jaki miałem dla mistrza, był okrojony do minimum. Gdy wróciłem to już prawie usypiał, zdążyliśmy chwilę porozmawiać o jego “super” klockach i co z nich można zbudować? Słyszałem wielki zapał i radość w tej opowieści a to było przejmujące. Zdążyliśmy jeszcze przytulić się, ponucić coś na kołysankę i bateryjki mu się wyczerpały. Właśnie w takich momentach, czuję tęsknotę, niezadowolenie, przygnębienie, nawet gniew, że tak się dzieje. Że są dni, gdy mnie nie ma. Lecz z drugiej strony mam mocne przekonanie, że siła Ojcowskiej Miłości “udźwignie” nawet takie dni.

 • 17
 •  
 •  
 •  
 • 17
  Shares

10 uwag do wpisu “Ep.14 Bądź łagodny”

 1. A ja właśnie mam wrażenie, że jak się rano wstanie, to dzień jest dłuższy 🙂 Powodzenia!

 2. Cały czas to sobie powtarzam, aby myśleć o sobie dobrze. Nie być dla siebie zbyt krytyczna. Nadmierna krytyka zabiera nam radość życia, a to o to wdaje mi się, każdy z nas walczy. O to by być po prostu szczęśliwy. Pozdrawiam i życzę dużo siły.

 3. Piękne zdjęcie. Takie są czasy, ze młodzi mają coraz mniej czasu dla rodziny. To wielka szkoda. Dziecko nie ma wzorów do naśladowania, widzi pośpiech, nerwowość. I wychowują je nie rodzice, ale współczesne bajki lecące non stop w TV. Jest to powszechne zjawisko, niestety. Dobrze, gdy rodzice to wiedzą i mają choć wyrzuty sumienia.

  1. Wzór, “zdrowy” autorytet, szczególnie męski w dzisiejszych czasach to rzadkość…praca nad sobą i dbanie o relacje…dojrzewanie w niej…to podstawa 😊

 4. Liczy się jakość, nie ilość, pamietaj o tym. Sa rodzice, ktorzy caly dzień spędzają obok dziecka i nie ma miedzy nimi a dziećmi dialogu, zabawy, wspólnych chwil. Spędzają czas z dzieckiem, a nie obok i ciśnij jak cytrynę, do ostatniej kropli. Dziwcko to doceni. Mój mąż pracuje po 13h dziennie, dzieci za nim szaleją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *