EP 2 – Znowu wstałem o nieludzkiej godzinie.

Znowu wstałem o nieludzkiej godzinie

Znowu wstałem o nieludzkiej godzinie.

4.15 to ciężka godzina do odklejenia głowy od poduszki. Mógłbym tak powiedzieć jak bym wstał, lecz dopiero o 5 dałem radę się podnieść po dwukrotnym przestawieniu drzemki.

Dlaczego o tym piszę ?  Bo od dłuższego czasu wstaje 2 godziny przed małym.

Po pierwsze nie mam porannego stresu i presji czasu że się z czymś rano nie wyrobię.

Po drugie mam czas dla siebie, aby o siebie zadbać w ciszy i w całkowitym skupieniu na samym sobie. Bo w ciągu dnia nie mam takiej możliwości.

Ktoś mądry uświadomił mnie, że zadbany Tata, to szczęśliwy Tata. Niby takie proste stwierdzenie a takie trudne do zrozumienia i stosowania w dzisiejszych zaganianych, stresujących i pozbawionych refleksji nad emocjami i uczuciami czasach…pod tym pojęciem kryje się wiele spraw na które jakiś czas temu nie zwracałem uwagi dlaczego?

Nie byłem po prostu tego świadomy.

Zadbany to nie tylko znaczy umyty, ogolony, ostrzyżony, dobrze ubrany, chociaż to też jest ważne, to także oznacza zadbanie o swój komfort i stan emocjonalny.

Dużo przed pojawieniem się dziecka mój poranek wyglądał robotniczo standardowo; obudzić się,  kawa, zjeść albo i nie,  pędzić na styk do pracy itd.

Pewnie wielu osobom jest to bliskie, ale kosztowało mnie to zbyt dużo nerwów, obaw, stresu i co najważniejsze nie było w tym wszystkim tak naprawdę MNIE i dbania o siebie.

C.Z.A.S.

Teraz daje sobie C.Z.A.S.

Dziś z poczuciem zadowolenia udało mi się wszystkie 3 “podpunkty” poranka wypełnić, tuż przed wyjściem do pracy, co pokazuje mi że nie zajmuje to dużo czasu, i wystarczy chcieć …sprawiło to że poczułem że  zaopiekowałem się synkiem i sobą.

Jest już 23 i w ramach dalszego dbania o siebie przez ostatnią godzinkę prasowałem ubrania, które leżały na krześle od tygodnia.

Bo w myśl zasady: “kto nie ma porządku wokół siebie, nie może mieć go także w sobie” postanowiłem coś z tym zrobić.

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *