Idą zmiany na lepsze ? EP. – 49

Idą zmiany na lepsze ?

Ale czy idą zmiany na lepsze? To pytanie zadaję sobie ostatnio nader często. Zmienia się powoli nasza rzeczywistość, młody szczęśliwie w zdrowiu rośnie, i jak narazie chodzi do przedszkola, bez wiekszych problemów. Ja pracuję w jednej firmie od kilku lat. Zajmuję się małym najlepiej jak potrafię i wszystko jest poukładane. Dopasowane do siebie jak puzzle. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Tworzy mi ta sytuacja strefę komfortu, z ktorej zbytnio nie chciałbym, lub boję się wychodzic. Jednak jak na dojrzałego człowieka przystało, trzeba umieć unieść konsekwencje swoich bliższych lub dalszych decyzji. Gdy w ramach tych konsekwencji, ten konstans, ta strefa ma zostać zaburzona, lub ma zniknąć, wtedy pojawiają się we mnie strachy, obawy i lęki przed nowym. To naturalne, lecz kto lubi czuć lęk?

Spotykają nas nowe wyzwania, czasem łatwiejsze, a czasem trudniejsze. Zmiany zachodzą wolniej, a czasem szybciej. Czas pokaże, co z nich wyjdzie. Ważne jest jedynie to, jak sobie obydwaj z tymi zmianami pordzimy. I jaką naukę z tej całej sytuacji wyciągniemy na przyszłość. Trochę enigmatycznie, lecz wszystko w swoim czasie.

Wszystko na totalne NIE!

Wczorajsze popołudnie i wieczór mijał pod znakiem NIE! To był czas w buncie i płaczu na każdy temat, jak na bunt trzylatka przystało. Mistrzu nie spał, w trakcie przewidzianej dla wszystkich przedszkolaków drzemki. Zaowocowało to tym, że od 18 do 21, szalał, krzyczał i płakał, i był mocno niezadowolony ze wszystkiego. Na zmeczenie fizyczne, nałożyło się nam rozdrażnienie i zmeczenie psychiczne całym dniem. Trudno było mi to unieść, zwłaszcza poczucie odrzucenia, gdy młody w płaczu wołał “idź sobie, nie chcę Cię”. Rozumiem z czego to wynika, i daliśmy sobie radę. Po długich i stanowczych pertraktacjach, rozmowach i przytulasach, udało się młodego poskromić i wyciszyć. Po przeczytaniu książeczki i położeniu się. Wreszcie około dziesiątej, mały padł spać. Mnie wyłączyło chwilę później. Spałem smacznie jak moje Kochane dziecko.

  •  
  •  
  •  
  •  

5 uwag do wpisu “Idą zmiany na lepsze ? EP. – 49”

  1. Boje sie zmian dlatego, że moim życiem wstrząsało zbyt często i zbyt mocno. Teraz też szykuję się zmiany ale takie, na jakie na szczęście mam wpływ. Trzymam kciuki aby Wasze też były na lepsze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *