Komu oddam swoje serce ? – EP. 37

Komu oddam swoje serce

Komu oddam swoje serce, a komu nic!

Komu oddam swoje serce ?

Dla kogo serce, okazywane w codziennych czynnościach, prozaicznych sytuacjach, jest czymś ważny. Czymś czemu warto się przyjrzeć, na co zwrócić uwagę i to docenić.
A dla kogo jest czymś oczywistym, czymś na co nie należy zwracać uwagi, czymś co i tak musi mieć miejsce, więc czym się tu ekscytować?

Dziecko uczy mnie, wrażliwości, empatii i pochylenia się nad czyimś problemem. Uczy mnie także wysłuchania drugiej osoby, i co najważniejsze słuchania ze zrozumieniem. Emocje i uczucia w młodym, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Szybkość tych zmian, przemian w jego wnętrzu, jest dla mnie bardzo często zaskakująca. Z biegiem czasu nabieram coraz większych umiejętności i kompetencji do “czytania” jego stanu. A przy okazji, potrafię lepiej i szybciej patrzeć w Siebie.

Dla kogo serce…

Największe pokłady mojego serca, mojej uwagi, mojego zrozumienia otrzymuje mistrzu. Jest on tuż, za pewną osobą. Za kimś bez akceptacji i zrozumienia kogo, za dużo w swoim życiu bym nie zrobił. Za Mną. Może wydawać się to egoistyczne, lecz to Ja muszę być na pierwszym miejscu. Gdy nie zadbam o Siebie i nie będę w stanie zadbać o małego.

Kalejdoskop planów na dziś

Plany na popołudnie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Pierwotnie mieliśmy siedzieć w domu, pobawić się w coś, pograć w piłkę, jednym słowem spędzić całe popołudnie w domu. Jak się okazało, dostaliśmy zaproszenie do znajomych. Dużo nie myśląc, postanowiliśmy z niego skorzystać. Od razu po mojej pracy, zapakowaliśmy się, wzięliśmy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, w tym hulajnogę i pojechaliśmy. Mimo że pogoda nie rozpieszcza, w ogóle się nie poddajemy. Pojechaliśmy w gości i albo wyjdziemy z naszą nową maszyną do baniek na dwór, albo będziemy puszczać bańki w salonie. W zależności od tego czy ciocia się zgodzi. Bo jak się nie zgodzi, to lecimy na dwór. Na takim silnym wietrze, bańki będą o wiele ładniej latały. Jedziemy do tej koleżanki, do której mały już jakiś czas temu planował podróż. Podróż której się dopuści, jak dorośnie.

  • 24
  •  
  •  
  •  
  • 24
    Shares

9 uwag do wpisu “Komu oddam swoje serce ? – EP. 37”

  1. Często rozmawiam z koleżanką i zawsze sobie powtarzamy, w zależności od chwili, że musimy dbać o siebie, bo jak nie zadbamy o siebie, to kto zajmie się naszymi Pociechami, jak my nie będziemy w stanie?

  2. Trzeba dbać o siebie, bo jak nie my to kto to po pierwsze , a po drugie kiedy zaniemożemy, bo się wykończymy to już nikomu nie pomożemy .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *