Jak ludzik z kasztanów EP. – 48

Jak ludzik z kasztanów

Po takim dniu jak wczoraj, czuję się jak ludzik z kasztanów. Pełny brzuch, objedzony kuchnią Mamy, to pierwszy wielki kasztan. Głowa jak balon, po zabawach i wygłupach z dzieciakami to drugi, ociupinkę mniejszy kasztan. Obolałe nogi od biegania za urwisami, to trzeci i czwarty, mniejsze kasztany. Cały Boży dzień, spędzony u Babci młodego, w towarzystwie brata, bratowej i bratanicy, daje mi się we znaki. Dzieciaki wręcz wariowały i pokazywały co potrafią. Latały po domu jak oparzone, zabawy w które się bawiły, zmieniały co kilka minut, a zabawki były wszędzie porozwalane, wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. Czasem myślę sobie, że z jednym dzieckiem jest dużo roboty i zajęć. Lecz jak tych dwoje się zsynchronizuje w swoim szaleństwie i kreatywności, zmieniam szybko swoje zdanie. Momentalnie zaczynam “doceniać” mojego “żywego” ,lecz jednak możliwego do poskromienia syna.

Mimo 3 lat różnicy wieku miedzy nimi. Dogadują się bardzo dobrze i znajdują wspólny język. Zarówno w zabawie jak i w byciu niezłymi urwiasmi. Dobrym jest to, że potrafią się odnaleźć się w swoim towarzystwie. Bo na chwilę obecną, nie mają żadnych innych dzieci w rodzinie, poza sobą. Bogactwo dzisiejszego dnia, ilość zajęć i zabaw, zaowocowało tym że mały poszedł spać, a raczej go wyłączyło, odrazu po wyjściu od Babci. I spał do samego rana do 5.15.

Jak ludzik z kasztanów

Damy radę cały tydzień?

Mistrzu spał od wczoraj od 18, do dzis rano. Widać że intenswny weekend, jemu także dał mu się we znaki. Po pysznym sniadanku, umyciu się i ubraniu przy asyście bajki, byliśmy gotowi do wyjscia. Pogoda o poranku nie rozpieszcza temperaturą, wiec przygotowani na wszystko, ruszyliśmy do przedszkola. Młody z wielką chęcią poszedł dziś na zajęcia, i mam nadzieję że tak będzie przez cały tydzień. Także mam nadzieję, że obejdzie się bez choroby w tym tygodniu. Bo cały tamten tydzień, “taplaliśmy się” w glucie i chusteczkach do nosa. Obyśmy mieli to już za sobą.

  •  
  •  
  •  
  •  

4 Komentarze o “Jak ludzik z kasztanów EP. – 48

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *