Miłość i cynamonowe ciastka

Miłość i cynamonowe ciastka

Miłość i cynamonowe ciastka

Są dwie rzeczy na świecie, które są ze sobą mocno powiązane. Obie są najlepsze, gdy robione są  prosto z serca.  Jest to Miłość i cynamonowe ciastka. Ktoś by mógł powiedzieć, co to ma ze sobą wspólnego. Jednak ma. Miłość którą obdarzam swojego synka jest czysta, i mimo wszystko. Nawet wiedząc o ograniczeniach swojej dorosłości i przeszłości, jest ona najczystszą formą uczucia, jakim można obdarować drugiego człowieka. Miłość młodego do mnie, też jest szczera, bezinteresowną i mimo wszystko. Jeszcze najprawdziwsza forma uczucia. Nie ma nic bardziej prawdziwego, niż dziecięca miłość dziecka do rodzica.

Gdyż nie ważne jaki mistrzu jest. Nieważne co robi i tak ta miłość, jest ponad wszystkim. Jeżeli dzieciństwo jest niezbyt kolorowe. Nawet jeżeli jest to dzieciństwo, po którym trzeba dochodzić do siebie. To ta pierwotna miłość dziecka do rodzica, zawsze będzie ponad to. I nawet dorosłe dziecko wciąż czeka na swoich rodziców i na ich miłość. Wierzę w to że tak jest, bo sam to przechodzę. Dlatego ważne jest, żeby pokazywać to że wciąż się Kocha, nawet swoim na pozór nie potrzebującym tego, a nawet dorosłym dzieciom.

Wracając do tego, co mają z tym wspólnego cynamonowe ciastka. Wróciłem po całym dniu pracy, i odrazu usiedliśmy z mistrzem do kolorowanki. Mimo że zmęczenie brało górę, zaproponowałem jeszcze małemu wspólne zrobienie cynamonowych ciastek. Ta radość, uśmiech i zadowolenie płynące prosto z serca, to coś wspaniałego. Wspolne mieszanie składników do ciasta. Wspólnego wałkowanie ciasta i wykrawanie ciastek, układanie ich na blachę. Smarowanie białkiem i posypywanie cukrem z cynamonem. Była to przeogromna frajda. Tyle szczęścia, ile się pojawiło w jego oczach było czymś bezcennym. Dlatego stwierdzenie, że miłości i cynamonowe ciastka, są ze sobą mocno powiązane, jest prawdziwe.

Czas biegnie za szybko

Przed chwilą był poniedziałek, a już mamy czwartek. Nie wiem kiedy, ten czas tak mija. Dziś przed nami kolejny dzień, i obyśmy wykorzystali go najlepiej jak potrafimy. To będzie dobry dzień.

  •  
  •  
  •  
  •  

5 uwag do wpisu “Miłość i cynamonowe ciastka”

  1. Dzieciaki mają zawsze frajdę jak się z nimi spędza czas i piecze np. ciastka, albo w ogóle daje im się pomóc np. w kuchni, a nie ciągle tylko nie rusz tego bo nabrudzisz, albo ubrudzisz siebie, skaleczysz się itp. Widzę po swoich siostrzeńcach ile im sprawia radości jak spędzamy razem czas i wspólnie przygotowujemy posiłki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *