Rachunek i kinderbal

Rachunek i kinderbal

Rachunek i kinderbal, to nasze plany na ostatnie dni tego roku. Rachunek sumienia, stanowiacy pewnego rodzaju moje wewnętrzne podsumowanie. Tego co miało miejsce, tego co lub kto, pchnął mnie do pisania, tego co wydarzyło się w moim życiu. Kogo w nim przywitałem, a z kim się pożegnałem. Podsumowanie tego co było bardzo dobre, co dało mi szczescie, a z czego muszę wyciągnąć wnioski. Ostatni piątek roku,był bardzo intensywny, postanowiłem że zakończę rok z pozamykanymi sprawami. Więc od razu po pracy, pobiegłem szybko do urzędów aby poskładać wszystkie zaległe papiery, pisma, pozwy, żeby pozamykać sprawy w starym roku. Aby nie wchodzić w 2018 rok z zaległościami.

Spisuję nasze perypetie, już 141 dni, jest to 3384 godzin. Niby mało, ale już daje mi to pryzmat do patrzenia na moje życie. Od takiego czasu widzę, z innej perspektywy, to co się z nami dzieję, jak się zmieniamy i jak reagujemy a otaczający nas świat. Czasami jest lekko, a czasami ciężko, ale i tak kończący się 2017 rok, zaliczyć mogę do bardzo udanych.

Ale życie to pasmo zdarzeń, nawet tych mało miłych. Dziś rano obudziłem się, i wszedłem w kałuże wody. Moje zdziwienie było jeszcze wieksze, gdy otworzyłem łazienkę i zobaczyłem wodę kapiacą z sufitu. Sąsiad z piętra wyżej mnie zalał. Cóż pocznę, zdarzenie losowe. Pogodziłem się z tym dosyć szybko. Strata jest, lecz to tylko strata materialna. Wiec, cóż to za strata. Skoro wszystko inne mam.

Gdy zdrowie mi dopisuję, mam siłę i odwagę Kochać. Młody i Ja czujemy się dobrze fizycznie i emocjonalnie. Mam wokół siebie, bliskie mi osoby. We mnie bije, coraz wiecej czujące i widzące serce. (Dziękuję M.) Zamknąłem, a raczej rozpocząłem zamykanie ważnych i trudnych spraw. Zatem mam wszystko, czego mi potrzeba. Czego mogę chcieć jeszcze.

Z tak pozytywnym nastawieniem, mimo kapiącej z sufitu wody, żegnamy z Mistrzem stary rok. Popołudnie i wieczór sylwestrowy, spędzamy u mojego przyjaciela Jacka i jego dwóch córek. Kinder bal czas zacząć.

Życzę Wam, aby nowy rok, był dla Was pełen radości, bliskości i miłości. I abyście mogli dostać od życia, tyle dobrego, ile ja dostałem.

  • 11
  •  
  •  
  •  
  • 11
    Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *