Ep.13 Zaczynamy nowy tydzień

Zaczynamy nowy tydzień

Zaczynamy nowy tydzień.

Zaczynamy nowy tydzień, nowy dzień, poniedziałek nowe możliwości.  Wychodzę za chwilę do pracy ale mam jeszcze odrobinę czasu, którą chce dać małemu. Chociaż w ten sposób z nim być, aby poczuł że jestem, to ta chwila, gdy siadam na jego łóżku
i przyglądam mu się jak śpi, ten ułamek dnia jest bezcenny. Ile jeszcze takich dni, kiedy jest taki mały, słodki.

Czas leci nieubłaganie i muszę zapamiętać jak najwięcej takich chwil. Bo te które minęły i nie zwracałem na nie uwagi już nie wrócą. Niby pośpiech, zabieganie, coś ważniejszego a w rzeczywistości lęk przed zmierzeniem się z bliskością z tą małą istotą.

Wiec muszę doceniać te, które jeszcze przede mną.

Całus w policzek , przytulenie, życzenia wszystkiego dobrego na dzisiejszy dzień  i mogę ruszać, widzimy się po pracy synku.

Przejąłem mistrza pod praca i ruszyliśmy w świat…raczej wodny świat bo pogoda nadal nie rozpieszcza, wiec zostaje nam zabawa w domu…kiedy siedzimy razem, widzę jak wszystko może stać się zabawką i każda  sytuacja może przerodzić się w zabawę… …wyobraźnia to nieograniczona skarbnica pomysłów…lepszych, gorszych ale dających zajęcie i zadowolenie.

Końcówka dnia, minęła pod znakiem “wydłużających się rączek” czyli narastającego zmęczenia, niezadowolenia i niechęci do wszystkiego…wszystkie zabawy nie pasowały, zarówno te proponowane przeze mnie, jak i te proponowane przez niego.

…już na swoje szczęście, mam  w sobie miejsce na emocje z tym związane …jego smutek, złość, niecierpliwość…oraz swoją bezsilność, niemoc i wynikającą z tego złość na siebie.

…w obliczu takiej sytuacji, musiałem uciec się do rozwiązania, które nie zawsze pochwalam  …włączyłem baje… mały siedział patrząc w odcinki swojej bajki, i minuta za minutą zamykały mu się oczka  …raz przychodził przytulał się czule…później wracał z powrotem na podusie… potem znowu się przytulał… aż w końcu oczka mu się zamknęły  i dzień dla małego się skończył.

  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *